Konya Çift Terapisi Tavsiye

EŞİME ŞİKAYET ETTİĞİM ŞEYLERİ NASIL İFADE ETMELİYİM?

Şikayet ettiğiniz şeyleri iletirken öncelikle net olun. Tek bir tutum ya da davranışı hedef alın. Birden çok şeyden aynı anda şikayet etmeyin, geçmişteki şeyleri, şu andaki konuştuğunuz konuya karıştırmayın. Kişiliğine, karakterine saldırmadan, davranışı üstüne konuşun.

Mutlaka duygularınızdan bahsedin. Şikayet ettiğiniz tutum ya da davranış sizde hangi duygulara neden oluyor. Bu duyguyu bulmak için kendinize zaman tanıyın. Daha sonra yaşadığınız duyguyu eşinize, onu suçlamadan, sakin bir şekilde anlatın.

Peki şikayet ettiğiniz tutum ve davranış yerine bir öneriniz var mı? Ya da bu davranış yerine tam olarak neye ihtiyacınız var? Bu soruların cevabını arayın ve bulduğunuzda eşinizle paylaşın. Ne istediğinizi bilirseniz, çözüm de üretebilirsiniz.

Ana Sayfa

RANDEVU İÇİN BİZİ ARAYIN: 0 332 321 02 12

Uzman Aile ve Cinsel Psikolog Vajinismus Terapi Merkezi

#Perşembe #psikonterapi #konya #Terapi #terapist #evlilikdanışmanlığı #mutluevlilik #evlilikveailedanışmanlığı #evlilikterapisi #evlilikterapisti #kadınpsikolojisi #erkekpsikolojisi #psikon #cinselterapi #terapi #kendinisev #pozitif #pozitifpaylaşım #pozitifdüşünce #farkındalık #türkiye #kişiselgelişim #mutluluk #gününsözü #alıntı #anlamlısözler #anlamlisozler #sözler #yaşamPerşembe01

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s