Konya Aile Danışmanlığı

NEDEN ÇOCUKLARIN ÖNÜNDE KAVGA ETMEMEK GEREKİR?

1. Anne baba kavgasına şahit olan çocuk, bunu bir problem çözme aracı olarak görebilir, kendi problemleri söz konusu olduğunda sorunu çözmek için agresif davranışları tercih edebilir.

2. Anne babasına sürekli maruz kalan çocuk, duygusal stres yaşar ve kendini güvende hissetmez. Bu nedenle kaygı, depresyon, özgüvensizlik gibi sorunlar yaşayabilir.

3. Anne babasının kavgalarıyla büyüyen bir çocuk, ilişkiler konusunda olumsuz bir bakış açısına ve algıya sahip olur. Sağlıklı bir ilişki ve evlilik yaşaması zorlaşabilir.

4. Çocuklar anne babası sonucu duygusal stres ve psikolojik sorunlar yaşadığında, bu durum tüm fiziksel sağlıklarını etkiler. Yeme ve uyku bozukluklarının yanı sıra ciddi sağlık problemleri yaşayabilir.

5. Anne babasının kavgası arasında büyüyen çocuk, bu mesele ile kafasını meşgul ederek, derslerine ve hedeflerine yoğunlaşamaz. Bu nedenle akademik anlamda başarısızlıklar yaşayabilir.

Ana Sayfa

RANDEVU İÇİN BİZİ ARAYIN: 0 332 321 02 12

Uzman Aile ve Cinsel Psikolog Vajinismus Terapi Merkezi

#Perşembe #psikonterapi #konya #AileDanışmanlığı #terapist #evlilikdanışmanlığı #mutluevlilik #evlilikveailedanışmanlığı #evlilikterapisi #evlilikterapisti #kadınpsikolojisi #erkekpsikolojisi #psikon #cinselterapi #terapi #kendinisev #pozitif #pozitifpaylaşım #pozitifdüşünce #farkındalık #türkiye #kişiselgelişim #mutluluk #gününsözü #alıntı #anlamlısözler #anlamlisozler #sözler #yaşamPerşembe01

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s